Podpora cestovného ruchu

Propagujeme cestovný ruch tým, že dávame hlas územiam, spôsobom života, zapájame turistov, podnikateľov a miestne komunity.

UNESCO pri príležitosti zaradenia stredomorskej stravy do zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva opätovne potvrdzuje dôležitú úlohu žien pri zabezpečovaní techník pre budúce generácie.

„Stredomorská strava zahŕňa celý rad zručností, vedomostí, rituálov, symbolov a tradícií týkajúcich sa produktov, poľnohospodárskych plodín, rybolovu, chovu zvierat, skladovania, spracovania, varenia a najmä spotreby potravín „

Podpora talianskej domácej výroby je dôvodom, prečo sa zrodila komunita MAMME ITALIANE, ktorá sa venuje domácej gastronomii, ktorej členky môžu prostredníctvom siete prezentovať produkty a ich spracovanie.

Mamičkine recepty - znovuobjavenie prastarých chutí.
Členky komunity prezentujú na kanáli youtube LINKITALY WEB, video príspevky z domova ako pripraviť stredomorské jedlá podľa tradície a starých receptov.
S hrdosťou prispievajú k udržaniu gastronomickej povesti svojho územia, čím svedčia svetu o neuveriteľnej rozmanitosti talianskej kuchyne.
Pripojte sa ku komunite MAMME ITALIANE !

Ako sa stať členkou komunity MAMME ITALIANE ?
Ak milujete Vášu regionálnu kuchyňu , v tom prípade stačí poslať žiadosť na emailovú adresu : mammeitaliane@linkitaly.sk
• Meno priezvisko
• Váš email
• Váš region
• Dôvod prečo sa chcete stať členkou komunity Mamičky Talianska