STAROVEKÉ DEDINKY - Marche

Marche

POPIS DESTINÁCIE

Mesto Urbino s renesančnou architektúrou je miestom svetového dedičstva UNESCO a spolu s Ascoli Piceno, ktorého historické centrum je postavené z travertínu, patria medzi najnavštevovanejšie mestá. Dedinka Gradara s pevnosťou je nádherným príkladom stredovekej vojenskej architektúry. Pre náboženský cestovný ruch je svätyňa Mariano di Loreto významnou zastávkou, pretože sa považuje za jedno z najdôležitejších pútnických miest v katolíckom svete.

ČO OCHUTNAŤ

Nehovoríme o jedinej kuchyni, ale o spojení chutí a chutí celého územia s jeho špecifickými charakteristikami. Typické jedlo je Porchetta z bravčového mäsa. Špeciality z hľuzoviek sú napr. Acqualagna a Sant'Agata Feltria, dalej sú to cestoviny Tagliatelle, Strozzapreti a tradičné lasagne „Vincisgrassi“. Morskou špecialitou je „brodetto“, polievka, ktorá sa varí zo 14 morských rýb. Symbolické jedlo mesta Ascoli je Olive all'ascolana, sú to plnené vysmážané olivy. Špecialita je i syr Pecorino di Talamello, ktorý je zabalený do listov vlašských orechov.

Mamička Marche
MAMME ITALIANE - MARCHE
MENO Služby: prezentácia prípravy stredomorských jedál a starodávnych receptov miestnej kuchyne a ich odovzdanie zahraničným turistom a budúcim generáciám.