STAROVEKÉ DEDINKY - Lázio

Lázio

POPIS DESTINÁCIE

V okolí Ríma sú rímske hrady lákadlom pre turistov z celého sveta. Určite stojí za návštevu Ostia, kde sa našli množstvo vykopávok z rímskej ríše . Asi 40 km od Ríma stojí za návštevu Tivoli a jeho dve nádherné vily Villa Adriana a Villa d'Este, ktoré UNESCO vyhlásilo za svetové dedičstvo. Rieti, mesto bohaté na svedectvá z rímskych a stredovekých čias, z obdobia keď bolo mesto slobodnou obcou a potom sídlom pápežov. Daľšími historickými svedectvami sú miesta Tuscia a Ciociaria.

ČO OCHUTNAŤ

Rím, hlavné mesto kresťanstva, sa musel odjakživa starať o mnoho hostí. V hostincoch a tavernách sa pre pútnikov a cestovateľov varili výživné jedlá z cestovín, brokolice, fazule a ovčieho syra, ku ktorým sa pridávalo silné miestne víno. Bavetta alla Carrettiera, Spaghetti alla puttanesca a Spaghetti alla carbonara sú na jedálničku dodnes. Z veľkých jatiek v srdci mesta pochádzajú špeciality, ktoré sa získavajú z takzvanej „piatej štvrte“. Nikto by nepovedal, že sa jedná o menej cenené a väčšinou lacné časti hovädzieho alebo bravčového mäsa, pretože z kuchyne sa linie lákavá vôňa špecialít ako Coda alla Vaccinara či Rigatoni alla Paiata. V oblasti sladkých pochúťok si určite pochutíte na Ciambelle obalenej cukrom.

Mamička Lázio
MAMME ITALIANE - LAZIO
MENO Služby: prezentácia prípravy stredomorských jedál a starodávnych receptov miestnej kuchyne a ich odovzdanie zahraničným turistom a budúcim generáciám.