STAROVEKÉ DEDINKY - Kampánia

Kampánia

POPIS DESTINÁCIE

Amalfské pobrežie tvorí 12 nádherných starovekých dediniek s farebnými domčekmi, ktoré vytvárajú nádhernú architektnickú scenériu. Zálivy a morské útesy, rozmanité scenérie okúzlia návštevníkov mestečiek Vietri sul Mare, Cetara, Minor, Ravello, Scala, Praiano, Atrani, Positano, Amalfi, Conca dei Marini, Furore a Tramonti. Každé z týchto miest má poklad tvorený citronovníkmi, záhradami, vilami, morom , plážami, neopakovateľnoz vôňou a atmosférou.

ČO OCHUTNAŤ

Kampánia má veselú, chutnú a pestrú kuchyňu, je známa predovšetkým jej typickými miestnymi výrobkami. Vďaka slnku sa táto krajina môže pochváliť najšťavnatejšími a najchutnejšími paradajkami na svete, ktoré dochuťujú mnoho miestnych jedál vrátane slávnej neapolskej pizze a špagiet. Ďalším vrcholom gastronómie je výroba syru Mozzarella z byvolieho mlieka, z ktorého i mnoho daľších mliečnych výrobkov. Najznámejšie regionálne dezerty sú neapolská Pastiera a Babá. Na Sorrentskom a Amalfskom pobreží sa pestujú tie najšťavňatejšie citróny, z ktorých sa výraba likér Limoncello alebo ľadové Sorbetto. V Kampánii sa taktiež vyrábajú vína, ktoré sa zaraďujú medzi tie najlepšie vína DOC na svete.

Mamička Kampánia
MAMME ITALIANE - KAMPÁNIA
MENO Služby: prezentácia prípravy stredomorských jedál a starodávnych receptov miestnej kuchyne a ich odovzdanie zahraničným turistom a budúcim generáciám.