STAROVEKÉ DEDINKY - Kalábria

Kalábria

POPIS DESTINÁCIE

Tropea je jedno z najnavštevovanejších miest Kalábrie, ktoré leží na rozhraní zálivu Sv. Eufemia a Gioia Tauro. Právom je tiež nazývaná i “ perlou Kalárbie “. Z obdobia grécko-románskej doby sa zachovalo množstvo historických pamiatok ako napríklad normanská katedrála z 11.st., kostol sv. Márie, vybudovaný na skalnatom útese, kostol sv. Františka z Assisi a množstvo daľších kostolov, kaplniek a palácov. Medzi najkrajšie dedinky Kalábrie patrí i Cariati s približne 3000 rokmi slávnou minulosťou, ktoré láka turistov na romantické prechádzky. Je situované na panoramatickom mieste s nádherným výhľadom na pobrežie a prístav. Meno Cariati bolo odvodené zo slova “charita “, alebo “ carina “ čo znamená krásna a milá, v dobách starých Rimanov bolo mesto venované bohyni lovu Diana.

ČO OCHUTNAŤ

Kalábria je krajina silných a intenzívnych chutí, v ktorých dominujú štipľavé papričky. Nájdete ju v mnohých typických kalábrijských špecialitách od bruskety s pikantnou mäsovou pomazánkou N’Duj po čokoládu. Daľšími známymi produktami sú sladká červená cibuľa,ktorá sa pestuje v oblasti Tropea, likér z kvetu Bergamoto, pelendrekové cukríky, citrusové ovocie Cedro, bylinky, rôzne druhy medu, džemy, cestoviny s charakteristickými tvarmi a menami ako sú Strangugghj, Fileja, Maccaruni a taktiež slávna zmrzlina Tartufo, origálnu si ju môžete vychutnať v meste Pizzo Calabro.

Mamička Kalábria
MAMME ITALIANE - KALÁBRIA
Talarico Adriana Služby: prezentácia prípravy stredomorských jedál a starodávnych receptov miestnej kuchyne a ich odovzdanie zahraničným turistom a budúcim generáciám.