STAROVEKÉ DEDINKY - Liguria

Liguria

POPIS DESTINÁCIE

Tí, ktorí navštívia tieto mestá, sotva zabudnú na kúzlo a atmosféru piatich prímorských dediniek Cinque Terre : Manarola, Riomaggiore, Corniglia, Vernazza, Monterosso. Od roku 1999 sú Cinque Terre národným parkom a patria tiež do svetového dedičstva UNESCO. Do dediniek nie je možný vstup autom, spojenie zabezpečuje vlak na trase medzi La Spezia a Janovom. Pre turistov ,ktorí uprednostňujú dlhú prechádzku je k dispozícii chodník známy ako Sentiero Azzurro , ktorý spája 5 dediniek, je dlhý cca 10km a prejsť ho trvá 5 hodín. Prí príchode autom odporúčame zaparkovať v Levanto a pokračovať vlakom alebo lodou.

ČO OCHUTNAŤ

Keď hovoríme o ligúrskej kuchyni, okamžite si prestavíme Pesto, chutný bazalkový krém s píniovými orieškami, cesnakom, parmezánom, kozím syrom a extra panenským olivovým olejom. Ligúria je však tiež krajinou viníc a olivových hájov, z ktorých sa získavajú vynikajúce extra panenské olivové oleje a vynikajúce vína. A samozrejme si nemôžete nechať ujsť pokrmy z morských živočíchov a typické rybie polievky ako je Ciuppin a Buridda.Medzi tradičné dezerty patrí janovský Pandolce, amarety a Cubeli, drobné sušienky.

Mamička Liguria
MAMME ITALIANE - LIGURIA MENO Služby: prezentácia prípravy stredomorských jedál a starodávnych receptov miestnej kuchyne a ich odovzdanie zahraničným turistom a budúcim generáciám.