SPA - Lázio

Lázio

POPIS DESTINÁCIE

Kúpele v Láziu sa vyznačujú svojou blízkosťou k archeologickým alebo historickým zaujímavostiam. Lazio je v skutočnosti región so storočnou termálnou tradíciou a prírodnými kúpeľmi. Medzi najznámejšie termálne pramene patria kupele Terme di Fiuggi. Kúpele Fiuggi s ich oligominerálnymi vlastnosťami sa ukázali byť skutočným liekom na patológie hlavne močového systému . Termálny komplex Fiuggi je skvelým príkladom efektívnosti a kvality ubytovania, jeho hotely ponúkajú všetky druhy komfortu, personalizované kozmetické procedúry a možnosť užiť si svoj kúpeľný pobyt v úplnej relaxácii. V Láziu sa nachádzajú veľmi známe kúpele, ktoré sa pýšia avantgardnými procedúrami a zariadeniami v meste Tivoli, Viterbo, Cottorella, Cotiglia, Stignano, Fonte Ceciliana,Pompeo a Suio.

ČO OCHUTNAŤ

Rím, hlavné mesto kresťanstva, sa musel odjakživa starať o mnoho hostí. V hostincoch a tavernách sa pre pútnikov a cestovateľov varili výživné jedlá z cestovín, brokolice, fazule a ovčieho syra, ku ktorým sa pridávalo silné miestne víno. Bavetta alla Carrettiera, Spaghetti alla puttanesca a Spaghetti alla carbonara sú na jedálničku dodnes. Z veľkých jatiek v srdci mesta pochádzajú špeciality, ktoré sa získavajú z takzvanej „piatej štvrte“. Nikto by nepovedal, že sa jedná o menej cenené a väčšinou lacné časti hovädzieho alebo bravčového mäsa, pretože z kuchyne sa linie lákavá vôňa špecialít ako Coda alla Vaccinara či Rigatoni alla Paiata. V oblasti sladkých pochúťok si určite pochutíte na Ciambelle obalenej cukrom.

Mamička Lázio
MAMME ITALIANE - LAZIO
MENO Služby: prezentácia prípravy stredomorských jedál a starodávnych receptov miestnej kuchyne a ich odovzdanie zahraničným turistom a budúcim generáciám.