SPA - Kampánia

Kampánia

POPIS DESTINÁCIE

z najnavštevovanejších miest pre termálne kúpele patrí ostrov Ischia, ktorý sa vďaka svojmu sopečnému pôvodu pýši jedným z najväčších hydro-termálnych dedičstiev na svete. Nachádza sa tu viac ako 100 teplých a studených termálnnych prameňov, vybudované liečebné centrá a vysoká kvalita služieb robí z tohto ostrova ideálne miesto na dovolenku ale aj liečebné centrum. Pomocou rôznych procedúr – bahenné zábaly , inhalácie , liečivé kupele a iné kúry sa tu úspešne liečia bolesti chrbtice , reumatizmus, astma , kožné , gynekologické a dýchacie ochorenia. Určite navštívte nádherné termálne parky umiestnené uprostred krásnej zelene s exotickými rastlinami s množstvom bazénov s termálnou a minerálnou vodou a výrivkami. Najkrajší termálny park ostrova sú Poseidonove záhrady.

ČO OCHUTNAŤ

Kampánia má veselú, chutnú a pestrú kuchyňu, je známa predovšetkým jej typickými miestnymi výrobkami. Vďaka slnku sa táto krajina môže pochváliť najšťavnatejšími a najchutnejšími paradajkami na svete, ktoré dochuťujú mnoho miestnych jedál vrátane slávnej neapolskej pizze a špagiet. Ďalším vrcholom gastronómie je výroba syru Mozzarella z byvolieho mlieka, z ktorého i mnoho daľších mliečnych výrobkov. Najznámejšie regionálne dezerty sú neapolská Pastiera a Babá. Na Sorrentskom a Amalfskom pobreží sa pestujú tie najšťavňatejšie citróny, z ktorých sa výraba likér Limoncello alebo ľadové Sorbetto. V Kampánii sa taktiež vyrábajú vína, ktoré sa zaraďujú medzi tie najlepšie vína DOC na svete.

Mamička Kampánia
MAMME ITALIANE - KAMPÁNIA
MENO Služby: prezentácia prípravy stredomorských jedál a starodávnych receptov miestnej kuchyne a ich odovzdanie zahraničným turistom a budúcim generáciám.