SPA - Kalábria

Kalábria

POPIS DESTINÁCIE

Medzi najznámejšie termálne kúpele patria termálne kúpele Sibari , ktoré sa nachádzajú na mieste medzi nádhernými pohoriami Pollino a Sila a nádhernými plážami. Ak ste milovníkom bahna, nemôžete vynechať Terme Luigiane, ktoré svojimi sírnymi vodami sa využívajú pre rôzne kozmetické a bahenné procedúry.

ČO OCHUTNAŤ

Kalábria je krajina silných a intenzívnych chutí, v ktorých dominujú štipľavé papričky. Nájdete ju v mnohých typických kalábrijských špecialitách od bruskety s pikantnou mäsovou pomazánkou N’Duj po čokoládu. Daľšími známymi produktami sú sladká červená cibuľa,ktorá sa pestuje v oblasti Tropea, likér z kvetu Bergamoto, pelendrekové cukríky, citrusové ovocie Cedro, bylinky, rôzne druhy medu, džemy, cestoviny s charakteristickými tvarmi a menami ako sú Strangugghj, Fileja, Maccaruni a taktiež slávna zmrzlina Tartufo, origálnu si ju môžete vychutnať v meste Pizzo Calabro.

Mamička Kalábria
MAMME ITALIANE - KALÁBRIA
Talarico Adriana Služby: prezentácia prípravy stredomorských jedál a starodávnych receptov miestnej kuchyne a ich odovzdanie zahraničným turistom a budúcim generáciám.