SPA - Veneto

Veneto

POPIS DESTINÁCIE

Pokiaľ ide o relax a pohodu, Abano Terme a Montegrotto ponúkajú početné kúpeľné strediská. Bibione, známe prímorské letovisko, má termálne bazény a kúpele, v ktorých sa praktizuje aj bahno-balneoterapia. Termálny park Garda Villa dei Cedri v Colà di Lazise, ​​pár kilometrov od jazera Garda, je známy svojimi termálnymi jazerami

ČO OCHUTNAŤ

Kuchyňa , ktorá vďaka Benátkam ako prvá privítala arómy a prísady z celého sveta, ako napríklad kukurica, cukor a ryža. Štyri základné ingrediencie benátskej kuchyne: ryža, polenta, fazuľa a treska, pripravené v nespočetnom množstve variácií v rôznych oblastiach regiónu a kombinované s veľkým počtom zeleniny, ako napríklad Radicchio Rosso di Treviso, Radicchio Variegato di Castelfranco, špargľa alebo cibuľa. Ako predjedlo je výborná „Fegato alla Veneziana“, je to teľacia pečeň a cibuľou. Veľmi chutná je i fazuľová polievka s cestovinami. Medzi hlavné jedlá patria benátske slimáky varené s cesnakom a petržlenovou vňaťkou, somár dusený na víne a zelenine podávaný s polentou. Veľmí obľúbené dezerty sú obľúbené Tiramisú, dezert Pinza, pripraveného zo sušeného ovocia a grappy, Fregolotta, suché pečivo s mandľami a vianočná bábovka Pandoro. Medzí najznámejšie vína tohot regionu patria Merlot, Cabernet, Merlot Grigio, Prosecco Valdobbiabene.

Mamička Veneto
MAMME ITALIANE - VENETO Veronika Bugar Služby: prezentácia prípravy stredomorských jedál a starodávnych receptov miestnej kuchyne a ich odovzdanie zahraničným turistom a budúcim generáciám.