UMELECKÉ MESTÁ - Marche

Marche

POPIS DESTINÁCIE

Mestá v regióne sú bohaté na miesta so stredovekou atmosférou alebo atmosférou osemnásteho 18. storočia alebo majú charakter „ideálnych miest“ renesancie. Pesaro je dnes atraktívne prímorské letovisko, zároveň rybársky prístav a historické centrum, založené už Rimanmi na starobylej ceste Via Flaminia. Svetoznáma je aj majolika pochádzajúca z Pesara, vo vypracovanom železe a medi. Ancona je významným prístavom , jej pýchou je historické centrum a Duomo di San Ciriaco z 11. Storočia, z ktorého je krásny výhľad na prístav.

ČO OCHUTNAŤ

Nehovoríme o jedinej kuchyni, ale o spojení chutí a chutí celého územia s jeho špecifickými charakteristikami. Typické jedlo je Porchetta z bravčového mäsa. Špeciality z hľuzoviek sú napr. Acqualagna a Sant'Agata Feltria, dalej sú to cestoviny Tagliatelle, Strozzapreti a tradičné lasagne „Vincisgrassi“. Morskou špecialitou je „brodetto“, polievka, ktorá sa varí zo 14 morských rýb. Symbolické jedlo mesta Ascoli je Olive all'ascolana, sú to plnené vysmážané olivy. Špecialita je i syr Pecorino di Talamello, ktorý je zabalený do listov vlašských orechov.

Mamička Marche
MAMME ITALIANE - MARCHE
MENO Služby: prezentácia prípravy stredomorských jedál a starodávnych receptov miestnej kuchyne a ich odovzdanie zahraničným turistom a budúcim generáciám.

MESTÁ V REGIÓNE