UMELECKÉ MESTÁ - Lázio

Lázio

POPIS DESTINÁCIE

Rím „Večné Mesto“. V srdci Ríma sa nachádza majestátne Koloseum, známe tiež ako „Flaviánsky amfiteáter“, v ktorom bojovali gladiátori. Archeologické nálezy a diela neoceniteľnej hodnoty, ktoré sa našli počas vykopávok, sa väčšinou uchovávajú v múzeách Capitoline v Campidoglio, ktoré bolo akropolou starobylého mesta. Neďaleko sa nachádza divadlo Marcello a slávna mramorová socha Bocca della Verità, ktorá predstavuje tvár, ktorá podľa legendy prehltne ruku tých, ktorí klamú. Mesto Vatikán so slávnym námestím San Pietro by malo byť povinnou zastávkou a takisto návšteva Sixtínskej kaplnky, kde môžeme obdivovať „Posledný súd“, majstrovské dielo Michelangela zo 16. storočia. Nemôžete si nechať ujsť prehliadku námestia Španielske schody, so slávnym schodiskom Trinità dei Monti, námestie Farnese a námestie Navona a fontánu di Trevi z 18. storočia, v ktorej turisti podľa tradície hodia mincu ako prianie vrátiť sa do večného mesta. Osobitnou časťou mesta pre shopping je tzv. „Rímska nákupná štvrť“ - Via dei Condotti, Via Frattina, Via Borgognona a Via Margutta, ktoré ponúkajú to najlepšie z módy „Made in Italy“.

ČO OCHUTNAŤ

Rím, hlavné mesto kresťanstva, sa musel odjakživa starať o mnoho hostí. V hostincoch a tavernách sa pre pútnikov a cestovateľov varili výživné jedlá z cestovín, brokolice, fazule a ovčieho syra, ku ktorým sa pridávalo silné miestne víno. Bavetta alla Carrettiera, Spaghetti alla puttanesca a Spaghetti alla carbonara sú na jedálničku dodnes. Z veľkých jatiek v srdci mesta pochádzajú špeciality, ktoré sa získavajú z takzvanej „piatej štvrte“. Nikto by nepovedal, že sa jedná o menej cenené a väčšinou lacné časti hovädzieho alebo bravčového mäsa, pretože z kuchyne sa linie lákavá vôňa špecialít ako Coda alla Vaccinara či Rigatoni alla Paiata. V oblasti sladkých pochúťok si určite pochutíte na Ciambelle obalenej cukrom.

Mamička Lázio
MAMME ITALIANE - LAZIO
MENO Služby: prezentácia prípravy stredomorských jedál a starodávnych receptov miestnej kuchyne a ich odovzdanie zahraničným turistom a budúcim generáciám.

MESTÁ V REGIÓNE