UMELECKÉ MESTÁ - Kampánia

Kampánia

POPIS DESTINÁCIE

Tí, ktorí sa rozhodnú stráviť dovolenku v Kampánii majú na výber navštíviť mnoho zaujímavých miest a historických pamiatok. Medzi najdôležitejšie patrí mesto Neapol, ktoré je bohaté na svoju históriu a je autentickým umeleckým dielom pod holým nebom. K Neapolu patrí i neoddeliteľná časť ako je sopka Vezuv a antické mesto Pompei a Ercolano, ktoré bolo zničené lávou sopky Vezuv v roku 79 n.l. . Daľším mestom a dedičstvom UNESCO je Caserta , kde sa nachádza kráľovský palác Reggia di Caserta, ktorého stavba bola inšpirovaná zámkom Versailes. Paestum sa pýši 3 najzachovalejšími gréckymi chrámami na svete : Era, Nettuno a Cerere.

ČO OCHUTNAŤ

Kampánia má veselú, chutnú a pestrú kuchyňu, je známa predovšetkým jej typickými miestnymi výrobkami. Vďaka slnku sa táto krajina môže pochváliť najšťavnatejšími a najchutnejšími paradajkami na svete, ktoré dochuťujú mnoho miestnych jedál vrátane slávnej neapolskej pizze a špagiet. Ďalším vrcholom gastronómie je výroba syru Mozzarella z byvolieho mlieka, z ktorého i mnoho daľších mliečnych výrobkov. Najznámejšie regionálne dezerty sú neapolská Pastiera a Babá. Na Sorrentskom a Amalfskom pobreží sa pestujú tie najšťavňatejšie citróny, z ktorých sa výraba likér Limoncello alebo ľadové Sorbetto. V Kampánii sa taktiež vyrábajú vína, ktoré sa zaraďujú medzi tie najlepšie vína DOC na svete.

Mamička Kampánia
MAMME ITALIANE - KAMPÁNIA
MENO Služby: prezentácia prípravy stredomorských jedál a starodávnych receptov miestnej kuchyne a ich odovzdanie zahraničným turistom a budúcim generáciám.

MESTÁ V REGIÓNE