UMELECKÉ MESTÁ - Bazilikáta

Bazilikáta

POPIS DESTINÁCIE

Na thyrénskej strane sa nachádza nádherné historické mestečko Maratea, ktoré je známe druhou najvyššou sochou Ježiša Krista na svete, ktorá je vysoká 21m. Venosa sa nachádza v hlbokom vnútrozemí, ktoré je známe i vdaka “ Abbazia della Trinita”, opátsvu postavenému v 11.storočí, stavba ktorého bola jedným z najväčších projektov Normanov v južnom Taliansku. Nova Siri je mesto s panoramatickou polohou nad zálivom Taranto , má tiež bohaté dejiny , ktoré dokumentujú stavbu hradu a kostola, či dva rímske kúpele so sírovou vodou.Metaponto je malé mestečko, známe vdaka ruinám pôvodného gréckeho mesta Metapontum, no je i rodiskom Pytagora.

ČO OCHUTNAŤ

Na základe tradícií si miestny obyvateľia často pochutnávajú na jedlách z jahňacieho mäsa, ako je napríklad Cazmarr a Cutturiddi alebo bravčová klobása Lucanica. Daľšiou kráľovskou pochúťkou je zelenina, ktorú pripravujú v kombinácii s pikantnými papričkami. Vynikajúce vegetariánske jedlo je “ Erbe alla Lucana “, ktorú pripravujú z olivového oleja, cibule, baklažánov, paprikou, paradajkami, cesnakom , bazalkou a petržlenovou vňaťou.

Mamička Bazilikáta
MAMME ITALIANE - BAZILIKÁTA
MENO Služby: prezentácia prípravy stredomorských jedál a starodávnych receptov miestnej kuchyne a ich odovzdanie zahraničným turistom a budúcim generáciám.

MESTÁ V REGIÓNE