UMELECKÉ MESTÁ - Abruzzo

Abruzzo

POPIS DESTINÁCIE

Hlavné mesto Aquila leží na úbočí hory Gran Sassoa je najväčšie a umelecky najvýznamnejšie mesto v regione.Dôležitým historíckým mestom je Pescara , ale i Chieti, ktoré je vybudované na kopci nedaleko pobrežia, Nad mestom sa vypína majestátna katedrála z 11. storočia a archeologické múzeum , ktoré vystavuje mnohé zaujímavé prehistorické nálezy a pozostatky gréckej a rímskej civilizácie. Daľším významným mestom regionu Abruzzo je Teramo. Jeho stredoveké katedrály a pozostatky rímskeho divadla a amfiteáter zaujmú milovníkov historie.

ČO OCHUTNAŤ

Abruzzo má bohatú gastronomickú tradíciu. Na pobreží dominujú rybie pokrmy. Na stole však dominuje mäso z pohoria Abruzzo, najmä v oblastiach Teramo a Aquila, v ktorých sa miestny obyvateľia venujú chovu oviec. Všade v Abruzzu však ponúkajú množstvo jedál jahňaciny, kozliat a oviec. Hlavným pokrmom horských oblastí je konzervované mäso, napríklad šunka, krkovička a salám Ventricina. Typické jedlá v Abruzzu doplňaju i regionálne DOC vína. Medzi dezerty, ktoré sa často vyrábajú z mandlí a medu, vynikajú slávne Torroni, Confetti, špecialita Sulmona , sú to vyprážané malé guľôčky z cesta pokryté medom, ale aj Mostaccioli a známe Bocconotto, typické pre oblasť Chieti.

Mamička Abruzzo
MAMME ITALIANE - ABRUZZO
Rosaria Florindi Služby: prezentácia prípravy stredomorských jedál a starodávnych receptov miestnej kuchyne a ich odovzdanie zahraničným turistom a budúcim generáciám.

MESTÁ V REGIÓNE