UMELECKÉ MESTÁ - Friuli Venezia Giulia

Friuli Venezia Giulia

POPIS DESTINÁCIE

Medzi najznámejšie mestá patrí starobylé mesto Aquileia, ktoré bolo jedno z najdôležitejších centier Rímskej ríše. Aquileia je vyhlásené za miesto svetového dedičstva UNESCO. Nádherné prímorské mestečko Trieste s historickými kaviarňami, neoklasickými budovami pozdĺž Grand Canal a ďalšie pamiatky odhaľujú kúzlo tohto stredoeurópskeho mesta a jeho slávnu minulosť. Mesto Udine je plné šarmu, dominuje tu starobylý hrad a jeho historiu obohacujú i diela Giambattistu Tiepolo.

ČO OCHUTNAŤ

Kuchyňa Friuli Venezia Giulia je ovplyvnená slovanskou, stredoeurópskou a benátskou kultúrou. Vyrába sa tu šunka San Daniele, ktorá je známa a vyvážaná do celého sveta. Chutné štrúdle a ovocné koláče. Výrabajú sa tu vysokokvalitné červené a biele vína, ktoré sa veľmi dobre doplňajú s typickými miestnymi jedlami ako je il Picolit, Refosco, Terrano, Malvasia, Toca, Rebula a Polenta. Friuli je známe aj výrobou liehoviny Grappa.

Mamička Friuli Venezia Giulia
MAMME ITALIANE - FRIULI VENEZIA GIULIA MENO Služby: prezentácia prípravy stredomorských jedál a starodávnych receptov miestnej kuchyne a ich odovzdanie zahraničným turistom a budúcim generáciám.

MESTÁ V REGIÓNE