UMELECKÉ MESTÁ - Liguria

Liguria

POPIS DESTINÁCIE

Mesto Janov, vyhlásené za svetové dedičstvo UNESCA, je mnohostranné mesto. Nádherné renesančné paláce, ktoré môžete obdivovať pri návšteve tohto mesta je palác dei Roll, dielo zo 16.storočia, palác Spinola di Pelliceria, kde sa nachádzajú vzácne maľby, palác Lercari Parodi, palác Capanella a Podestà. Pri návšteve Janova si nenechajte ujsť ani návštevu akvária, ktoré jedno z najkompletnejších a technolicky navyspelejších štruktúr v Európe pre objavovanie morskej planéty. Sanremo, obľúbené a známe turistické mesto medzinárodného významu, historickými pamiatkami alebo aj kvetinovým trhom.

ČO OCHUTNAŤ

Keď hovoríme o ligúrskej kuchyni, okamžite si prestavíme Pesto, chutný bazalkový krém s píniovými orieškami, cesnakom, parmezánom, kozím syrom a extra panenským olivovým olejom. Ligúria je však tiež krajinou viníc a olivových hájov, z ktorých sa získavajú vynikajúce extra panenské olivové oleje a vynikajúce vína. A samozrejme si nemôžete nechať ujsť pokrmy z morských živočíchov a typické rybie polievky ako je Ciuppin a Buridda.Medzi tradičné dezerty patrí janovský Pandolce, amarety a Cubeli, drobné sušienky.

Mamička Liguria
MAMME ITALIANE - LIGURIA MENO Služby: prezentácia prípravy stredomorských jedál a starodávnych receptov miestnej kuchyne a ich odovzdanie zahraničným turistom a budúcim generáciám.

MESTÁ V REGIÓNE