UMELECKÉ MESTÁ - Emilia Romagna

Emilia Romagna

POPIS DESTINÁCIE

Emilia Romagna ponúka umenie, históriu a architektúru. Dôležitými historickými a architektonickými mestami tohto regionu sú Ravenna, Modena, Bologna, Parma, Ferrara. Mesto Feragara Romagna, ktoré UNESCO vyhlásilo za svetové dedičstvo, je miestom, ktoré si stále zachováva nádheru získanú v období renesancie. V meste Modena, môžete navštíviť románsku katedrálu a zvonicu Ghirlandina. Ďalším miestom, ktoré má osem budov uznaných UNESCO je Ravenna, mesto mozaík. Faenza, mesto bohaté na pamiatky a pozoruhodné historické a kultúrne dedičstvo, sa teší medzinárodnej sláve vďaka svojmu starodávnemu keramickému priemyslu a umeniu. Emilia Romagna je tiež krajinou rýchlosti, športu a motorov. Napríklad v mestách Maranello a Modena môžu milovníci rýchlosti navštíviť múzeá Ferrari a vo vnútri obdivovať najprestížnejšie autá výroby slávneho výrobcu automobilov, jeho trofeje a symboly, ktoré ho preslávili vo svete. Najdôležitejšiou atrakciou v tomto regióne patria jednoznačne automobilové závody Formula 1.

ČO OCHUTNAŤ

Určite treba ochutnať cestoviny Tortellini a Agnolotti, salámu Mortadella s Piadinou, čo je typická miestna placka, taliansku údenú šunku Parma, legendárny syr Parmiggiano Reggiano, miestne vína, tieto všetky výrobky v globále predstavujú hrdosť na regionálnu enogastronómiu, ktorá je známa po celom svete.

Mamička Emilia Romagna
MAMME ITALIANE - EMILIA ROMAGNA MENO Služby: prezentácia prípravy stredomorských jedál a starodávnych receptov miestnej kuchyne a ich odovzdanie zahraničným turistom a budúcim generáciám. Mamička na youtube >>

MESTÁ V REGIÓNE