HORY - Friuli Venezia Giulia

Friuli Venezia Giulia

POPIS DESTINÁCIE

Dolimiti a Alpy sú ideálnym miestom pre milovníkov športov ako je lyžovanie, snowboarding, horolezectvo, korčuľovanie, trekking, turistika, trasy pre horské bicykle, jazdu na koni a golfové ihriská. Známe lyžiarske strediská ako Tarvisio, Piancavallo, Sauris, Sella Nevea ponúkajú návštevníkom kilometre zjazdoviek a moderné vybavenie medzi skalnatými masívmi a očarujúcimi panorámami počas zimnej i letnej sezony.

ČO OCHUTNAŤ

Kuchyňa Friuli Venezia Giulia je ovplyvnená slovanskou, stredoeurópskou a benátskou kultúrou. Vyrába sa tu šunka San Daniele, ktorá je známa a vyvážaná do celého sveta. Chutné štrúdle a ovocné koláče. Výrabajú sa tu vysokokvalitné červené a biele vína, ktoré sa veľmi dobre doplňajú s typickými miestnymi jedlami ako je il Picolit, Refosco, Terrano, Malvasia, Toca, Rebula a Polenta. Friuli je známe aj výrobou liehoviny Grappa.

Mamička Friuli Venezia Giulia
MAMME ITALIANE - FRIULI VENEZIA GIULIA MENO Služby: prezentácia prípravy stredomorských jedál a starodávnych receptov miestnej kuchyne a ich odovzdanie zahraničným turistom a budúcim generáciám.

MESTÁ V REGIÓNE