MORE - Veneto

Veneto

POPIS DESTINÁCIE

Veneto sa nachádza na severovýchode Talianska a tiahne sa od Dolomitov až k Jadranskému moru. Vdaka svojej výhodnej geografickej polohe a rozmanitosti scenérií ( kopce, hory, nížiny, pobrežie s dlhými piesočnatými plážami ), množstvu významných historických miest patrí medzi najnavštevovanejšie dovolenkové destinácie v Európe. Letoviská Lido di Jesolo, Bibione, Caorle sú pre milióny návštevníkov vyhľadávaným miestom letnej dovolenky.

ČO OCHUTNAŤ

Kuchyňa , ktorá vďaka Benátkam ako prvá privítala arómy a prísady z celého sveta, ako napríklad kukurica, cukor a ryža. Štyri základné ingrediencie benátskej kuchyne: ryža, polenta, fazuľa a treska, pripravené v nespočetnom množstve variácií v rôznych oblastiach regiónu a kombinované s veľkým počtom zeleniny, ako napríklad Radicchio Rosso di Treviso, Radicchio Variegato di Castelfranco, špargľa alebo cibuľa. Ako predjedlo je výborná „Fegato alla Veneziana“, je to teľacia pečeň a cibuľou. Veľmi chutná je i fazuľová polievka s cestovinami. Medzi hlavné jedlá patria benátske slimáky varené s cesnakom a petržlenovou vňaťkou, somár dusený na víne a zelenine podávaný s polentou. Veľmí obľúbené dezerty sú obľúbené Tiramisú, dezert Pinza, pripraveného zo sušeného ovocia a grappy, Fregolotta, suché pečivo s mandľami a vianočná bábovka Pandoro. Medzí najznámejšie vína tohot regionu patria Merlot, Cabernet, Merlot Grigio, Prosecco Valdobbiabene.

Mamička Veneto
MAMME ITALIANE - VENETO Veronika Bugar Služby: prezentácia prípravy stredomorských jedál a starodávnych receptov miestnej kuchyne a ich odovzdanie zahraničným turistom a budúcim generáciám.
MESTÁ V REGIÓNE